Intensywność pomocy ustala się na dzień wydania decyzji o wsparciu
Zmiana statusu przedsiębiorcy w toku realizacji inwestycji na podstawie decyzji o wsparciu nie wpływa na wskaźnik maksymalnej intensywności pomocy publicznej, a tym samym na wysokość przysługującego spółce zwolnienia z podatku dochodowego.
Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 27 maja 2022 r. (0111- KDIB1-3.4010.199.2022.1.JKU).
Spółka wystąpiła o wydanie interpretacji indywidualnej w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych. We wniosku wskazała, że uzyskała decyzję o wsparciu z 2 grudnia 2020 r., wydaną na podstawie przepisów ustawy z 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji. Na moment uzyskania decyzji o wsparciu spółka posiadała status średniego przedsiębiorcy. Od 1 stycznia 2022 r. spółka na skutek przekroczenia pułapów, o których mowa w art. 2 załącznika I rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu, spełnia warunki do uznania jej za dużego przedsiębiorcę. Do 31 grudnia 2021 r. spółka poniosła część nakładów inwestycyjnych jako średni przedsiębiorca. Z uwagi na to, że nowa inwestycja jest w toku realizacji przez spółkę, nakłady inwestycyjne w dalszej części będą ponoszone od 1 stycznia 2022 r., tj. po uzyskaniu statusu dużego przedsiębiorcy. Do momentu zmiany statusu przedsiębiorstwa spółka używała na potrzeby kalkulacji puli dostępnej pomocy publicznej wskaźnika intensywności pomocy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta